Pirmosios menstruacijos: ką turi žinoti mergaitės

Pirmosios menstruacijos – labai reikšmingas etapas mergaitės gyvenime, kuomet pradeda skleistis merginos moteriškumas ir ji tampa moterimi!

Kartu su pirmosiomis mėnesinėmis mergaitei kyla daug klausimų bei emocijų. Todėl mes, mamos, turime pasirūpinti, kad mūsų mergaitė būtų pasiruošusi ir žinotų, ką daryti prasidėjus mėnesinėms, o svarbiausia, kad nesigėdytų apie tai kalbėtis su mumis!

Iš anksto papasakokime savo mergaitėms, kad:

  • Lytinio brendimo sparta gali skirtis nuo jos draugių. Taigi nėra nieko gėdingo, jei jūsų mergaitė bręsta anksčiau ar vėliau nei draugės.
  • Išryškėjus krūtinei, reikėtų dėvėti švarią, neaptemptą liemenėlę, kuri padės geriau jaustis, nevaržys judesių, o krūtys atrodys gražesnės formos, jose geriau cirkuliuos kraujo apytaka.
  • Mėnesinių laikotarpį galima žymėtis kalendoriuje. Tokiu būdu mergaitei bus paprasčiau planuotis savo veiklą ir ji nebus užklupta netikėtų mėnesinių.
  • Sulyg mėnesinių pradžia atsiranda ir nauji intymios higienos ypatumai. “Tomis” dienomis lyties organai yra itin jautrūs infekcijoms, todėl apatinius reikėtų keisti kasdien, praustis po dušu naudojant tinkamus prausiklius (intymiai higienai naudoti specialų intymios higienos prausiklį).

 Pasibaigus mėnesinėms reikėtų nenustoti rūpintis intymios zonos švara, nes šioje zonoje nuolatos kaupiasi šlapimo bei lytinių išskyrų likučiai, kurie susikaupę skleidžia nemalonų kvapą, sukelia niežulį ar net uždegimą.