Makšties sausumas vargina ir jaunas moteris

Įprasta manyti, kad makšties sausumas yra susijęs su natūraliu organizmo senėjimu ir estrogenų kiekio sumažėjimu moters organizme. Tačiau problemų dėl makšties sausumo turi ne tik vyresnio amžiaus moterys, bet ir jaunos moterys.

Makšties sausumas dažniausiai atsiranda dėl pasikeitusios moteriškųjų lytinių hormonų pusiausvyros, o ši pusiausvyra organizme gali pasikeisti nėštumo metu, po gimdymo, žindymo laikotarpiu. Įprastą hormonų pusiausvyrą neretai sutrikdo ir mūsų laikų palydovas – stresas.

Taip pat makšties išsausėjimą lemia ir kiti veiksniai: endometriozė, piktybiniai ir gerybiniai augliai, dermatologinės ligos, chirurginis kiaušidžių pašalinimas, chemoterapija, makšties ar šlapimo takų infekcija, nusilpęs imunitetas, vartojami antihistaminiai, kraujospūdį mažinantys vaistai, antidepresantai ir net rūkymas.

Makšties sausumą gali įtakoti iš pirmo žvilgsnio tarsi nieko bendra su tuo neturintys veiksniai, pavyzdžiui, intymios higienos prausikliai, parfumuotos skalbimo, asmens ir intymios higienos priemonės.