Makšties mikroflora ir intymi moters sveikata

Sveikos moters makštyje nuolat gyvena keliolika rūšių skirtingų mikroorganizmų rūšių, kurie tarpusavyje sąveikaudami sukuria natūralią makšties mikroflorą.

Didžiausią natūralios makšties mikrofloros dalį sudaro laktobakterijos (Lactobacillus spp.) – jos perdirba makšties epitelio ląstelėse esantį glikogeną bei išskiria pieno rūgštį ir vandenilio peroksidą.

Pieno rūgštis padeda palaikyti rūgštinę makšties terpę, kuri neleidžia įsivyrauti sąlyginai patogeninėms aerobinėms, anaerobinėms bakterijoms ir grybeliams, o vandenilio peroksidas slopina šių mikroorganizmų, natūraliai funkcionuojančių makšties ekosistemoje, augimą ir dauginimąsi. Tokiu būdu palaikoma natūrali makšties mikrofloros pusiausvyra (bakterinė pusiausvyra) ir intymi moters sveikata.

Tačiau vos tik sumažėja laktobakterijų aktyvumas, pakinta makšties rūgštinė terpė, įsivyrauja natūraliai moters makštyje gyvenančios sąlyginai patogeninės bakterijos ir grybeliai, sukeliantys negalavimus, kuriuos galima prilyginti infekcijai. Tai nėra tokia infekcija, su kuriomis susiduriame, kai ligos sukėlėjas į organizmą patenka iš išorės, todėl apie ją galima kalbėti ir kaip apie natūralios makšties ekosistemos sutrikimą.