18 Jan Kaip teisingai atlikti šlapimo tyrimą?
Bendras šlapimo tyrimas – greitas, informatyvus ir vienas dažniausiai moterų atliekamų tyrimų. Beveik trečdalio moterų šlapimo tyrimų rezultatai rodo nukrypimą nuo normos, todėl rekomenduojama bent kartą per metus jį atlikti profilaktiškai!
Tiksliausiems šio tyrimo rezultatams gauti, turime žinoti, kaip teisingai atlikti šlapimo tyrimą:
- Tyrimui tinkamiausias pirmasis rytinis šlapimas;
- Prieš šlapinantis kruopščiai apsiplaukime lytinius organus po tekančiu vandeniu, nenaudojant jokių higienos priemonių;
- Šlapinkimės tik į švarų sterilų indą;
- Šlapimas turi būti imamas „iš vidurio srovės“, t. y. truputį pasišlapinkime ir tik po to rinkime šlapimą tyrimui;
- Šlapimo kiekis turėtų būti ne mažiau 20–30 ml;
- Šlapimą rekomenduojama į laboratoriją pristatyti maždaug per 1 val. Jeigu nespėjame laiku pristatyti, galime jį porą valandų palaikyti šaldytuve.
Kitas, gerokai rečiau atliekamas tyrimas – šlapimo pasėlis. Šio tyrimo tikslas – nustatyti besimptomę bakteriuriją, dar vadinama „geraja” šlapimo takų bakterija, kuri yra nekenksminga ir jos nereikia gydyti antibiotikais, išskyrus prieš intervencines šlapimo takų procedūras ar nėštumo laikotarpiu.
Tiksliausiems šlapimo pasėlio tyrimo rezultatams gauti, vadovaukimės bendro šlapimo tyrimo atlikimo rekomendacijomis.
Tik turėkime omenyje, kad:
- Šiam tyrimui paimtą šlapimą į gydymo įstaigą turime pristatyti per 2 val. nuo paėmimo. Jei to padaryti nespėjame, mėginį laikykime šaldytuve, bet ne ilgiau nei parą laiko;
- Jei gydytojas davė specialų indelį šlapimo pasėliui, tuomet jame esantį šepetėlį įmerkime į šlapimą ir įdėkime šepetėlį atgal į indelį.
Šios bakterijos nesukelia jokių simptomų, išskyrus nemalonų šlapimo kvapą. Turint šią bakteriją tikru išsigelbėjimu tampa specialūs intymios higienos prausikliai, kurie ne tik neutralizuoja šlapimo kvapą, bet ir pasižymi priešuždegiminiu, antibakteriniu poveikiu, užtikrina natūralią apsauginę gleivinės funkciją ir palaiko tinkamą intymios srities rūgštinę terpę!