Kai vargina makšties sausumas

Galbūt sunku patikėti, tačiau, remiantis įvairių apklausų duomenimis, beveik kas antra moteris kenčia dėl makšties sausumo. Įprasta manyti, jog makšties sausumas, kaip ir kiti būdingi simptomai, susiję su natūraliu organizmo senėjimu ir estrogenų kiekio sumažėjimu moters organizme. Visgi problemų dėl pasikartojančio makšties sausumo turi ne tik vyresnio amžiaus moterys.

Negalima paneigti, kad  makšties sausumas atsiranda dėl pasikeitusios moteriškųjų lytinių hormonų pusiausvyros, todėl ir manoma, jog šis „nemalonumas“ pasireiškia moterims prieš menopauzę. Tačiau moters organizmas daug sudėtingesnis – moteriškų hormonų pusiausvyra organizme keičiasi  ne tik menopauzės, bet ir nėštumo metu bei po gimdymo, žindymo laikotarpiu, įprastą hormonų pusiausvyrą neretai sutrikdo mūsų laikų palydovas – stresas ir pan. Minima nemažai kitų makšties išsausėjimą lemiančių veiksnių: endometriozė, piktybiniai ir gerybiniai augliai, dermatologinės ligos, chirurginis kiaušidžių pašalinimas, chemoterapija, makšties ar šlapimo takų infekcija, nusilpęs imunitetas, vartojami antihistaminiai, kraujospūdį mažinantys vaistai, antidepresantai ir net toks žalingas įprotis kaip rūkymas. Makšties sausumą gali įtakoti iš pirmo žvilgsnio tarsi nieko bendra su tuo neturintys veiksniai, pavyzdžiui, intymios higienos prausikliai, parfumuotos skalbimo, asmens ir intymios higienos priemonės.

Makšties sausumas – ne taip viskas paprasta

Sutrikus natūraliam makšties drėkinimui, moteris jaučia makšties sausumą, dirglumą ir diskomfortą. Dėl lytinių santykių metu patiriamų pojūčių jos lytinis gyvenimas tampa nevisavertis, kartais net visiškai nutrūksta. Sausesnė makšties ir vulvos gleivinė  lengviau pažeidžiama – kartais vargina net trintis į apatinius drabužius. Tačiau tai tik ,,viena medalio pusė“. Daug reikšmingiau, kad  dėl makšties gleivinės išsausėjimo ir jos gleivinės pokyčių labai sumažėja gerųjų bakterijų kiekis bei jų aktyvumas, pasikeičia natūraliosios makšties mikrofloros sudėtis, galiausia sutrinka makšties ekosistemos pusiausvyra. Dėl šios priežasties ima varginti pasikartojančios intymios srities infekcijos Taigi akivaizdu, jog viena reikšmingiausių nekontroliuojamo makšties išsausėjimo pasekmių – sutrikusi lytinė moters sveikata.

Kaip įveikti makšties sausumą

Kaip ir minėjome, kad kartais makšties sausumo priežastys gali būti pačios paprasčiausios, tad jas pašalinti nėra labai sudėtinga, tai yra užtenka atsisakyti bet kokių dirginančių priemonių naudojimo, pavyzdžiui, intymiai sričiai nepritaikytų prausiklių, higieninių servetėlių, dezodorantų, sintetinių audinių apatinių ir pan.