Kada mergaitei pirmą kartą apsilankyti pas ginekologą?

Nustatyto laiko nėra, vienoms tenka pas ginekologą apsilankyti dar kūdikystėje, pavyzdžiui dėl vulvos ir makšties audinių uždegimo ar lytinių lūpų suaugimo, kitoms vėluojant brendimui, prasidėjus ar sutrikus mėnesinių ciklui.

Jeigu mergaitei yra prasidėjusios mėnesinės, jos yra reguliarios, jokių kitų nusiskundimų mergaitė neturi, tuomet pirmasis vizitas pas ginekologą turėtų būti ne vėliau kaip sulaukus 16-os metų. Mergaites iki 16-os metų turi lydėti mama, tėtis arba globėjas.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kada sunerimti bei palydėti mergaitę pas ginekologą anksčiau?

  • Mergaitė iki 13 m. turėtų pradėti vystytis, t. y. turėtų pradėti augti krūtys, atsirasti plaukų intymiose vietose. Jeigu 13–14 m. mergaitei nepradėjo didėti krūtys, neatsirado plaukų, reikėtų pasidomėti, kodėl. Tai gali būti vėlyvoji lytinė branda, tačiau tai pasakyti gali tik gydytojas.
  • Iki 16 m. turėtų atsirasti mėnesinės. Jeigu jų nėra, būtina mergaitę parodyti ginekologui.
  • Taip pat pasirodyti gydytojui mergaitė turėtų, jeigu mėnesinės buvo ir išnyko arba pradėjo retėti.
  • Į gydytoją kreipkimės ir tada, jeigu mergaitei niežti lytinius organus, ji skundžiasi, kad skauda, jaučia nepatogumą. Taip pat jeigu skauda pilvą, pediatras neranda priežasties. Tada reikėtų padaryti echoskopiją.

Visada prisiminkime, jog visos baimės kyla iš nežinojimo! Geriausias “priešnuodis” baimei – informacija ir švietimas! Todėl pasistenkime iš anksto paruošti savo dukreles pirmąjam apsilankymui pas ginekologą!