Straipsniai

Kaip teisingai atlikti šlapimo tyrimą?

Bendras šlapimo tyrimas - greitas, informatyvus ir vienas dažniausiai moterų atliekamų tyrimų. Beveik trečdalio moterų šlapimo tyrimų rezultatai rodo nukrypimą nuo normos, todėl rekomenduojama bent kartą per metus jį atlikti profilaktiškai!

Augančios mergaitės higiena

Augančios mergaitės intymios vietos reikalauja ypatingos priežiūros. Ką vertėtų atsiminti kiekvienai mamai? Jei kūdikystėje dažnai mažylei pakanka reguliaraus in- tymių vietų apiplovimo bei reikalui esant priemonių nuo pašutimo naudojimo, augančiai ir juo labiau paauglystės link artėjančiai...

Mergaičių intymi higiena – ką turi žinoti mamos

Konsultuoja Vilniaus universiteto profesorė, gydytoja akušerė-ginekologė, mergaičių ir paauglių ginekologė Žana Bumbulienė, Europos vaikų ir paauglių ginekologijos asociacijos (EURAPAG) prezidentė elektė.

Makšties sausumas menopauzės metu

Menopauzės periodas sukelia fizinių ir psichologinių pokyčių kiekvienos moters gyvenime. Tarp jų – ir makšties sausumas menopauzės metu. Makšties sausumas menopauzės metu yra dažna problema, kurią patiria daugelis moterų.

Makšties uždegimų rūšys ir simptomai

Makšties uždegimus gydytojai ginekologai skirsto į dvi rūšis: endogeninius - neužkrečiamus. Šiai grupei priklauso vadinamieji makšties mikrofloros pakitimai: bakterinė vaginozė, grybelinė vaginozė (dar kitaip vadinama pienlige, grybeliu, kandidoze, mieline infekcija, mikoze, kandida), citolitinė vaginozė...

Tinkamo makšties pH palaikymo svarba

Moters makšties terpė turi būti rūgštinė (pH apie 3,5-4,5), tuomet išlaikoma bakterijų pusiausvyra. Pakitus makšties pH, jam tapus daugiau šarminiu (pH daugiau nei 4,5), makštyje vietoj gerųjų bakterijų pradeda dominuoti patogeniniai mikroorganizmai.

Makštis ir jos sveikatą įtakojantys veiksniai

Makštis, tai lyg elastingas vamzdelis (8–10 cm ilgio ir 3–4 cm pločio), kuris jungia gimdos kaklelį su lytiniu plyšiu (makšties prieangiu). Makštis dalyvauja lytiniame akte ir gimdyme.

Nemalonus reikalas - makšties uždegimas

Maždaug kas dešimta moteris, besikreipianti į gydytoją ginekologą, skundžiasi įvairios kilmės ir pobūdžio makšties ar išorinių lytinių organų uždegimais. Kai kurioms moterims negalavimai kartojasi, karts nuo karto atsinaujina. Kas tai lemia ir kaip sau padėti?

Vulva ir jos sveikatą įtakojantys veiksniai

Vulva – moters išoriniai lytiniai organai, kuriuos nuo vidinių skiria mergystės plėvė. Išorinių moters lytinių organų sričiai yra priskiriama gakta, didžiosios lytinės lūpos, mažosios lytinės lūpos, varputė, makšties prieangis su didžiosiomis jo liaukomis, šlaplės anga.

,,Tarp mūsų, mergaičių“

Problemos, susijusios su intymia sveikata, žinomos kiekvienai. Laimei, dauguma moterų išvengia sunkių, ilgo ir nuoseklaus gydymo reikalaujančių ligų. Tačiau veidmainiautų ta, kuri tvirtintų, jog nė karto gyvenime jai nėra tekę patirti kokių nors bėdų dėl lyties organų sveikatos: diskomfortą sukeliančio perštėjimo, niežulio, makšties sausumo, infekcijos sukeltos ligos ar pan. Dažnai šie varginantys simptomai savaime neišnyksta ir tenka imtis vienokių ar kitokių priemonių, padedančių ne tik grąžinti, bet ir palaikyti intymią sveikatą bei gerą savijautą.

Visoms ir kiekvienai, kasdien ir visados

Mūsų dienomis kiekvienai moteriai kasdienė intymi higiena - tinkamos priemonės intymios srities priežiūrai, kokybiški, išskyras sugeriantys gaminiai - tokia pat įprasta asmeninio tualeto dalis, kaip ir kasdienis dantų valymas. Tačiau ar dažnai pagalvojame, jog šis įprastas kasdienis ritualas užima labai svarbią vietą moters intymios sveikatos grandinėje.

Makšties sausumas po gimdymo – ką daryti?

Nėštumas ir gimdymas – nemažas išbandymas moters organizmui, nes šiuo gyvenimo periodu pakinta daugelio organų bei organizmo sistemų darbas. Vos spėjus atsitokėti po gimdymo, užgriūna begalė naujų rūpesčių dėl vaikelio žindymo ir priežiūros, o prie jų dar prisideda intymaus gyvenimo problemos. Dėl lytinės sistemos pokyčių pasidaro sunku sugrįžti prie įprastinių intymių santykių – trukdo po gimdymo atsiradęs makšties sausumas, dėl kurio jie tampa skausmingi ir sukelia nemalonius deginimo pojūčius, niežulį, perštėjimą.

Makšties drėgmę lemia hormonai

Makšties epitelio viršutinis sluoksnis nuolat atsinaujina – senos ląstelės pasišalina ir jas keičia naujos. Šis apsivalymo procesas leidžia atlikti apsauginę funkciją. Visiems makšties epitelyje vykstantiems procesams didelės įtakos turi hormonas estrogenas.

Hormoninis makšties sausumas po gimdymo

Pagrindinė makšties sausumo po gimdymo priežastis – hormoniniai pokyčiai. Pagimdžius, iš karto labai sumažėja estrogeno. Estrogenų sumažėjimas po gimdymo – natūralus reiškinys, kuriam įtakos turi dar ir žindymas bei pieno gamyba...

Intymi problema, su kuria susiduria daugelis moterų

Moterys varginančius intymios srities negalavimus dažniausiai aptaria tik su jas gydančiu gydytoju, todėl atrodo, jog ši problema neegzistuoja. Visgi didelė dalis moterų, ypač vaisingo amžiaus, yra patyrusios nemalonių intymios srities negalavimų simptomų. Tam tikra dalis moterų taip „susigyvena“ su pasitaikančiais nemaloniais pojūčiais, kad neįvardija jų kaip diskomforto. Deja, tai jų neapsaugo nuo galimų makšties mikrofloros disbalanso pasekmių, bet apie viską iš eilės.

Kai vargina makšties sausumas

Galbūt sunku patikėti, tačiau, remiantis įvairių apklausų duomenimis, beveik kas antra moteris kenčia dėl makšties sausumo. Įprasta manyti, jog makšties sausumas, kaip ir kiti būdingi simptomai, susiję su natūraliu organizmo senėjimu ir estrogenų kiekio sumažėjimu moters organizme. Visgi problemų dėl pasikartojančio makšties sausumo turi ne tik vyresnio amžiaus moterys.

Makšties sausumas vargina ir jaunas moteris

Įprasta manyti, kad makšties sausumas yra susijęs su natūraliu organizmo senėjimu ir estrogenų kiekio sumažėjimu moters organizme. Tačiau problemų dėl makšties sausumo turi ne tik vyresnio amžiaus moterys, bet ir jaunos moterys...

Kodėl sutrinka natūrali makšties ekosistema?

Natūrali moters makšties mikroflora yra neatsiejama viso organizmo dalis. Jos pusiausvyra priklauso nuo bendros moters organizmo būklės. Pagrindiniai veiksniai, siejami su sąlyginai patogeninių mikroorganizmų įsigalėjimu – sutrikusi moteriškųjų hormonų pusiausvyra, kontraceptinių preparatų, antimikrobinių vaistų vartojimas, rūkymas, dietos ir pan...

Makšties sausumas - ne tokia jau maža bėda

Sutrikus natūraliam makšties drėkinimui, moteris jaučia makšties sausumą, dirglumą ir diskomfortą. Dėl lytinių santykių metu patiriamų pojūčių jos lytinis gyvenimas tampa nevisavertis, kartais net visiškai nutrūksta.

Kokias intymios higienos priemones rinktis?

Sveika natūralioji makšties mikroflora sukuria rūgštinę terpę. Todėl jokiu būdu nepatartina naudoti kitoms kūno sritims skirtų prausiklių, turinčių šarminį pH...

Kodėl sutrinka makšties bakterinė pusiausvyra?

Makšties bakterinė pusiausvyra yra labai lengvai pažeidžiama ir ją gali sutrikdyti įvairūs veiksniai. Dažniausiai pasitaikantys: moteriškų hormonų kiekio svyravimas nėštumo, žindymo laikotarpiu, ar po menopauzės...

Makšties bakterinė pusiausvyra

Seniai ne paslaptis, kad makštyje nuolat gyvena gausybė įvairių rūšių bakterijų, sudarančių natūralią makšties mikroflorą. Tai sudėtingais tarpusavio ryšiais persipynusių mikroorganizmų visuma, kuri sudaro...

Makšties gleivių svarba

Sveikos makšties gleivinė per parą išskiria 0,7-4,5 ml gleivių. Šio sekreto sudėtyje yra gausybė biologiškai aktyvių komponentų, organinių junginių, mineralinių druskų ir mikroelementų, reikalingų normaliam lytinės sistemos funkcionavimui, padedančių palaikyti makšties ekosistemos pusiausvyrą, gerosios mikrofloros gyvybingumą ir rūgštinę pH...

Lotamile

Hialuronic

Ovulės esant makšties sausumui

Lotamile

Boric

Ovulės esant makšties infekcijoms

Lotamile

Soft

Intymios higienos prausiklis moterims

Lotamile

Girls

Intymios higienos prausiklis mergaitėms

Atsiliepimai

Vartojusių Lotamile produktus atsiliepimai

Edita

Lotamile prausiklis


Lotamile prausiklį malonu naudoti, jis švelnus, bekvapis, o gaivos pojūtis išlieka iki vakaro, todėl be jo neįsivaizduoju savo dušo ritualo


Lina

Lotamile boric


Lotamile Boric žvakutės lyg šilkas, labai lengvai įsideda. Pats didžiausias jų privalumas, kad priešingai nei kitos žvakutės jos visiškai neišbėga. Be to, vienos pakuotės pilnai užtenka, kad atsiradę nemalonūs pojūčiai išnyktų ilgam.

Julija

Lotamile hialuronic


Maloniai nustebino Lotamile žvakučių konsistencija. Skirtingai negu visos iki tol mano bandytos žvakutės, šitos neišbėga, neiškrenta gabalais ar kitaip neišbyra.

VISI ATSILIEPIMAI

Kur įsigyti

Lotamile produktų teiraukitės visose vaistinėse.


2020 © Lotamile