Kiti straipsniai

Baltos išskyros gimusios mergaitės lytiniuose organuose: kas tai ir ką su jomis daryti?

Makšties gleivinės svarba moters lytinei sveikatai

Makšties gleivių svarba

Makšties bakterinė pusiausvyra

Kaip atpažinti patologines makšties išskyras nuo normalių?

Kodėl sutrinka makšties bakterinė pusiausvyra?

Kokias intymios higienos priemones rinktis?

Makšties sausumas - ne tokia jau maža bėda

Iš ko suprasti, kad sutriko natūrali makšties mikrofloros pusiausvyra?

Kodėl sutrinka natūrali makšties ekosistema?

Makšties mikroflora ir intymi moters sveikata

Makšties sausumas vargina ir jaunas moteris

Kai vargina makšties sausumas

Intymi problema, su kuria susiduria daugelis moterų

Kitos makšties sausumo po gimdymo priežastys

Hormoninis makšties sausumas po gimdymo

Makšties drėgmę lemia hormonai

Makšties sausumas po gimdymo – ką daryti?

Visoms ir kiekvienai, kasdien ir visados

Vulva ir jos sveikatą įtakojantys veiksniai

Nemalonus reikalas - makšties uždegimas

Makštis ir jos sveikatą įtakojantys veiksniai

Kaip su amžiumi kinta moters lytiniai organai

Moterų lytinių organų pH bei bakterinė pusiausvyra

Maždaug kas trečia moteris bent retkarčiais mylintis patiria skausmą

Makšties grybeline infekcija sirgusios 7 iš 10 moterų

Tinkamo makšties pH palaikymo svarba

Kasdieninės intymios higienos priežiūra

Makšties uždegimų rūšys ir simptomai

Makšties sausumas menopauzės metu

Mergaičių intymi higiena – ką turi žinoti mamos

Augančios mergaitės higiena

Kaip teisingai atlikti šlapimo tyrimą?

,,Tarp mūsų, mergaičių“

Problemos, susijusios su intymia sveikata, žinomos kiekvienai. Laimei, dauguma moterų išvengia sunkių, ilgo ir nuoseklaus gydymo reikalaujančių ligų. Tačiau veidmainiautų ta, kuri tvirtintų, jog nė karto gyvenime jai nėra tekę patirti kokių nors bėdų dėl lyties organų sveikatos: diskomfortą sukeliančio perštėjimo, niežulio, makšties sausumo, infekcijos sukeltos ligos ar pan. Dažnai šie varginantys simptomai savaime neišnyksta ir tenka imtis vienokių ar kitokių priemonių, padedančių ne tik grąžinti, bet ir palaikyti intymią sveikatą bei gerą savijautą. 

 

Diskomfortas makšties srityje

Tai vienas dažniausių nusiskundimų, verčiančių moteris kreiptis pagalbos į specialistą. Nemalonus deginimo, perštėjimo, sausumo jausmas, varginantis niežulys, pakitusios išskyros, atsiradęs kvapas – sutrikusios makšties ekosistemos pasekmė. O sutrikdyti makšties pusiausvyrą gali daugybė pačių įvairiausių, tarpusavyje nieko bendra neturinčių veiksnių: makšties infekcija, nėštumo, žindymo metu ar sulaukus menopauzės pakitusi moteriškųjų hormonų pusiausvyra organizme, patirtas stresas, antibiotikų vartojimas, nusilpęs bendras organizmo imunitetas ir pan.

Makšties ekosistemos pusiausvyrą ir apsaugines jos savybes padeda palaikyti keletas vienu metu veikiančių mechanizmų. Apie tai, jog šios lytinės sistemos dalies sveikata labai priklauso ir nuo bendros viso organizmo būklės net nekalbėkime. Verčiau paanalizuokime makšties gleivinėje vykstančius procesus.

 Didžiausias vaidmuo geros sveikatos užtikrinimui tenka vietiniam (humoraliniam) makšties gleivinės imunitetui, gleivinės produkuojamoms gleivėms, gerajai makšties mikroflorai ir natūraliai susidarančioms organinėms rūgštims. Svarbiausias makšties gleivinės imuninio atsako komponentas – jos ląstelių išskiriamas imunoglobulinas, kuris neleidžia infekciją sukeliantiems mikroorganizmams prasiskverbti į kitus lytinės organus. Imunoglobulinas A (IgA) neleidžia patogeniniams virusams ir bakterijoms prisitvirtinti prie makšties gleivinės paviršiaus, aktyvina juos naikinančius mechanizmus, skatina fagocitozės procesus ir kt. Galima sakyti, vietinio imuninio atsako aktyvumas yra tiesiogiai susijęs su infekciniais procesais makštyje, tai yra kuo stipresnis vietinis makšties gleivinės imunitetas, tuo mažesnė infekcijos galimybė.

Sveikos makšties gleivinė per parą išskiria 0,7-4,5 ml gleivių. Šio sekreto sudėtyje yra gausybė biologiškai aktyvių komponentų, organinių junginių, mineralinių druskų ir mikroelementų, reikalingų normaliam lytinės sistemos funkcionavimui, padedančių palaikyti makšties ekosistemos pusiausvyrą, gerosios mikrofloros gyvybingumą ir rūgštinę pH. Makštyje gyvenanti geroji mikroflora yra vienas iš veiksnių, padedančių palaikyti rūgštinę sveikos makšties terpę: šių bakterijų gyvybinės veiklos metu iš makšties išskyrose esančių angliavandenių susidaro organinės (pieno, acto) rūgštys, palaikančios rūgštinį  pH lygį.

Savaime suprantama, jog sušlubavus bent vienai makšties sveikatą užtikrinančių grandžių, sutrinka darni viso mechanizmo veikla ir įsivyrauja patogeniniai procesai, kurie sukelia mūsų jau anksčiau aptartus diskomfortą sukeliančius simptomus.

 

Kaip stiprinti ir palaikyti makšties sveikatą?

Kadangi jau žinome, jog gerą makšties sveikatą palaiko ir puikią moters savijautą užtikrina keletas svarbių veiksnių, turėtume išsiaiškinti, kaip galėtume padėti išsaugoti darnią šios sudėtingos ekosistemos pusiausvyrą. Tai ypač svarbu tuomet, kai ši pusiausvyrą sutrinka dėl objektyvių  priežasčių, visiškai nepriklausančių nuo moters pastangų, pavyzdžiui, pasikeitus ar aktyviai persitvarkant moteriškų hormonų pusiausvyrai nėštumo metu, po gimdymo ar menopauzės laikotarpiu, kuomet pakinta makšties terpės pH, sausėja jos gleivinė ir sumažėja gerosios mikrofloros aktyvumas. Tokiu atveju tenka pasitelkti pagalbą iš išorės, tai yra naudoti specialias priemones, padedančias apsaugoti makšties gleivinę nuo išsausėjimo, palaikyti rūgštinę makšties gleivinės terpę, kuri sudaro palankias sąlygas aktyviai gerųjų makšties bakterijų veiklai ir gyvybingumui. Šiuo tikslu rekomenduojamos įvairios žvakutės, kurias galima naudoti tiek profilaktiškai, tiek ir gydantis lytinės sistemos infekcijas. 

 

Tėvų abėcėlė. 2014m Nr.2(18)

Lotamile

Hialuronic

Ovulės esant makšties sausumui

Lotamile

Boric

Ovulės esant makšties infekcijoms

Lotamile

Soft

Intymios higienos prausiklis moterims

Lotamile

Girls

Intymios higienos prausiklis mergaitėms

Atsiliepimai

Vartojusių Lotamile produktus atsiliepimai

Edita

Lotamile prausiklis


Lotamile prausiklį malonu naudoti, jis švelnus, bekvapis, o gaivos pojūtis išlieka iki vakaro, todėl be jo neįsivaizduoju savo dušo ritualo


Lina

Lotamile boric


Lotamile Boric žvakutės lyg šilkas, labai lengvai įsideda. Pats didžiausias jų privalumas, kad priešingai nei kitos žvakutės jos visiškai neišbėga. Be to, vienos pakuotės pilnai užtenka, kad atsiradę nemalonūs pojūčiai išnyktų ilgam.

Julija

Lotamile hialuronic


Maloniai nustebino Lotamile žvakučių konsistencija. Skirtingai negu visos iki tol mano bandytos žvakutės, šitos neišbėga, neiškrenta gabalais ar kitaip neišbyra.

VISI ATSILIEPIMAI

Kur įsigyti

Lotamile produktų teiraukitės visose vaistinėse.


Turite klausimų?