Kai vargina makšties sausumas

Galbūt sunku patikėti, tačiau, remiantis įvairių apklausų duomenimis, beveik kas antra moteris kenčia dėl makšties sausumo. Įprasta manyti, jog makšties sausumas, kaip ir kiti būdingi simptomai, susiję su natūraliu organizmo senėjimu ir estrogenų kiekio sumažėjimu moters organizme. Visgi problemų dėl pasikartojančio makšties sausumo turi ne tik vyresnio amžiaus moterys.

Negalima paneigti, kad  makšties sausumas atsiranda dėl pasikeitusios moteriškųjų lytinių hormonų pusiausvyros, todėl ir manoma, jog šis „nemalonumas“ pasireiškia moterims prieš menopauzę. Tačiau moters organizmas daug sudėtingesnis - moteriškų hormonų pusiausvyra organizme keičiasi  ne tik menopauzės, bet ir nėštumo metu bei po gimdymo, žindymo laikotarpiu, įprastą hormonų pusiausvyrą neretai sutrikdo mūsų laikų palydovas - stresas ir pan. Minima nemažai kitų makšties išsausėjimą lemiančių veiksnių: endometriozė, piktybiniai ir gerybiniai augliai, dermatologinės ligos, chirurginis kiaušidžių pašalinimas, chemoterapija, makšties ar šlapimo takų infekcija, nusilpęs imunitetas, vartojami antihistaminiai, kraujospūdį mažinantys vaistai, antidepresantai ir net toks žalingas įprotis kaip rūkymas. Makšties sausumą gali įtakoti iš pirmo žvilgsnio tarsi nieko bendra su tuo neturinys veiksniai, pavyzdžiui, intymios higienos prausikliai, parfumuotos skalbimo, asmens ir intymios higienos priemonės.

 

Makšties sausumas – ne taip viskas paprasta

 

Sutrikus natūraliam makšties drėkinimui, moteris jaučia makšties sausumą, dirglumą ir diskomfortą. Dėl lytinių santykių metu patirimų pojūčių jos lytinis gyvenimas tampa nevisavertis, kartais net visiškai nutrūksta. Sausesnė makšties ir vulvos gleivinė  lengviau pažeidžiama – kartais vargina net trintis į apatinius drabužius. Tačiau tai tik ,,viena medalio pusė“. Daug reikšmingiau, kad  dėl makšties gleivinės išsausėjimo ir jos gleivinės pokyčių labai sumažėja gerųjų bakterijų kiekis bei jų aktyvumas, pasikeičia natūraliosios makšties mikrofloros sudėtis, galiausia sutrinka makšties ekosistemos pusiausvyra. Dėl šios priežasties ima varginti pasikartojančios intymios srities infekcijos Taigi akivaizdu, jog viena reikšmingiausių nekontroliuojamo makšties išsausėjimo pasekmių – sutrikusi lytinė moters sveikata. 

 

Kaip įveikti makšties sausumą

 

Kaip ir minėjome, kad kartais makšties sausumo priežastys gali būti pačios paprasčiausios, tad jas pašalinti nėra labai sudėtinga, tai yra užtenka atsisakyti bet kokių dirginačių priemonių naudojimo, pavyzdžiui, intymiai sričiai nepritaikytų prausiklių, higieninių servetėlių, dezodorantų, sintetinių audinių apatinių ir pan.

Tačiau jei nemalonius pojūčius sukelia ne išoriniai veiksniai, sveikatos priežiūros specialistai patars naudoti priemones, padedančias išvengti diskomforto, pavyzdžiui, Lotamile hialuronic ovules.  

Kuo ypatinga šių ovulių sudėtis? Lotamile hialuronic ovulių sudėtyje yra hialurono rūgšties, kurios  pavadinimą aptinkame ant dažno odos būklę puoselėjančio gaminio  indelio. Iš tiesų, hialurono rūgštis – natūrali organizme aptinkama medžiaga, kurios kiekis bėgant metams mažėja. Ji „atsakinga“  už odos stangrumą, sąnarių lankstumą, drėgmės paskirstymą organizme. Lotamile hialuronic ovulių sudėtyje natrio druskos formoje jos yra 10 miligramų, tai yra daugiausia iš visų šiuo metu Lietuvoje esančių produktų. Toks hialurono rūgšties kiekis efektyviai drėkina ir sutepa makštį, apsaugo nuo išsausėjimo, padeda palaikyti audinių elastingumą. Pieno rūgštis ir polikarbofilas, kurių taip pat yra šių ovulių sudėtyje, padeda palaikyti gerą makšties ekosistemos būklę. Taigi, galima sakyti, ovulių sudėtis parinkta taip, kad kompleksiškai veikdamos sudėtinės dalys ne tik drėkina, bet ir subalansuoja makšties ekosistemą, padeda išvengti dėl sausumo atsiradusių uždegiminių ir infekcinių pažeidimų.

Lotamile hialuronic ovulės naudojamos 5-7 vakarus iš eilės arba taip, kaip rekomendavo sveikatos priežiūros specialistas, bei tinka bet kokio amžiaus moterims, patiriančioms makšties sausumą ir norinčioms palaikyti natūralias makšties apsaugines funkcijas.

 

Lotamile

hialuronic

makšties ovulės N5

Lotamile

boric

makšties ovulės N5

Lotamile

prausiklis

250 ml

Atsiliepimai

Vartojusių Lotamile® produktus atsiliepimai

Edita

Lotamile prausiklis


Lotamile prausiklį malonu naudoti, jis švelnus, bekvapis, o gaivos pojūtis išlieka iki vakaro, todėl be jo neįsivaizduoju savo dušo ritualo


Lina

Lotamile boric


Lotamile Boric žvakutės lyg šilkas, labai lengvai įsideda. Pats didžiausias jų privalumas, kad priešingai nei kitos žvakutės jos visiškai neišbėga. Be to, vienos pakuotės pilnai užtenka, kad atsiradę nemalonūs pojūčiai išnyktų ilgam.

Julija

Lotamile hialuronic


Maloniai nustebino Lotamile žvakučių konsistencija. Skirtingai negu visos iki tol mano bandytos žvakutės, šitos neišbėga, neiškrenta gabalais ar kitaip neišbyra.

VISI ATSILIEPIMAI

Kur įsigyti

Lotamile® produktų teiraukitės visose vaistinėse.


Turite klausimų?