Intymi problema, su kuria susiduria daugelis moterų

Moterys varginančius intymios srities negalavimus dažniausiai aptaria tik su jas gydančiu gydytoju, todėl atrodo, jog ši problema neegzistuoja. Visgi didelė dalis moterų, ypač vaisingo amžiaus, yra patyrusios nemalonių intymios srities negalavimų simptomų. Tam tikra dalis moterų taip „susigyvena“ su pasitaikančiais nemaloniais pojūčiais, kad neįvardija jų kaip diskomforto. Deja, tai jų neapsaugo nuo galimų makšties mikrofloros disbalanso pasekmių, bet apie viską iš eilės.

 

Makšties mikroflora ir intymi moters sveikata

 

Sveikos moters makštyje nuolat gyvena keliolika rūšių skirtingų mikroorganizmų rūšių, kurie tarpusavyje saveikaudami sukuria natūralią makšties mikroflorą. Didžiausią natūralios makšties mikrofloros dalį sudaro laktobakterijos (Lactobacillus spp.) – jos perdirba makšties epitelio ląstelėse esantį glikogeną bei išskiria pieno rūgštį ir vandenilio peroksidą. Pieno rūgštis padeda palaikyti rūgštinę makšties terpę, kuri neleidžia įsivyrauti sąlyginai patogeninėms aerobinėms, anaerobinėms bakterijoms ir grybeliams, o vandenilio peroksidas slopina šių mikroorganizmų, natūraliai funkcionuojančių makšties ekosistemoje, augimą ir dauginimąsi. Tokiu būdu palaikoma natūrali makšties mikrofloros pusiausvyra ir intymi moters sveikata. Tačiau vos tik sumažėja laktobakterijų aktyvumas, įsivyrauja natūraliai moters makštyje gyvenačios sąlyginai patogeninės bakterijos ir grybeliai, sukeliantys negalvimus, kuriuos galima prilyginti infekcijai. Tačiau tai nėra tokia infekcija, su kuriomis susiduriame, kai ligos sukėlėjęs į organizmą patenka iš išorės - šiuo atveju moters sveikatą sutrikdo endogeniniai mikroorganizmai, todėl apie ją galima kalbėti ir kaip apie natūralios makšties ekosistemos sutrikimą.

Apie tai, jog sutriko natūrali moters makšties mikrofloros pusiausvyra galima lengvai suprasti iš pasikeitusių makšties išskyrų kiekio, konsistencijos, spalvos ir specifinio kvapo, kuris atsiranda dėl patogeninių mikroorganizmų išskiriamų lakiųjų amino junginių. Taip pat gali  pasireikšti varginantis niežulys, nemalonus perštėjimas intymioje srityje. Tačiau minėti diskomfortą keliantys simptomai – tik dalis bendros problemos. Mat natūralios makšties ekosistemos pokyčiai gali būti susiję su dažnai pasikartojančiomis šlapimo takų infekcijomis, cervicitu, endometritu, mažojo dubens organų uždegimu, gimdos kalelio pažeidimu ir pan. Makšties gleivinėje įsivyravę patogeniniai mikroorganizmai didina pooperacinių infekcijų riziką, gali paskatinti ankstyvąjį persileidimą,  didina priešlaikinio vandenų nutekėjimo ir  gimdyno pavojų bei sukelia kitas grėsmes moters sveikatai.    

 

Kodėl sutrinka natūralioji makšties ekosistema

 

Kadangi natūrali moters makšties mikroflora yra neatsiejama viso organizmo dalis, tai ir jos pusiausvyra priklauso nuo bendros moters organizmo būklės. Pagrindiniai veiksniai, siejami su sąlyginai patogenių mikroorganizmų įsigalėjimu – sutrikusi moteriškųjų hormonų pusiausvyra, kontraceptinių preparatų, antimikrobinių vaistų vartojimas, rūkymas, dietos ir pan. Makšties ekosistemą gali sutrikdyti ir nauji lytiniai partneriai, mechaninės kontraceptinės priemonės, netinkamos intymios higienos priemonės, tamponai, įklotai ir net sintetiniai apatiniai drabužiai. Tačiau nė vieno ir anksčiau išvardintų veiksnių negalima išskirti kaip paties reikšmingiausio.

 Jau minėjome, kad dėl natūraliosios makšties mikrofloros sutrikimo dažniausiai kenčia vaisingo amžiaus moterys, tačiau nuo jo neapsaugotos visų amžiaus grupių moterys: tiek jaunos, lytinio partnerio neturinčios merginos, tiek brandaus amžiaus, menopauzės sulaukusios moterys.

 

Kokiomis priemonėmis gydoma makšties disbiozė

 

Tradiciškai sutrikus makšties mikrofloros pusiausvyrai ir įsivyravus patogeninei mikroflorai skiriamas gydymas antimikrobiniais vaistais. Tačiau yra ir kitų priemonių, kurios padeda išvengti makšties infekcijų. Daugeliui moterų tokios priemonės yra puiki alternatyva antibiotikams, kurie ,,žudo visa, kas gyva“. Pavyzdžiui, Lotamile boric makšties ovulės, kurių sudėtyje yra boro rūgšties, pieno rūgšties, polikarbofilo, vitamino E, vitamino A, 18-beta gliciretino rūgšties, arbatmedžių aliejaus, fosfatidilcholino ir pusiau sintetinių trigliceridų. Visos šios sudėtinės dalys sustiprina viena kitos poveikį ir padeda palaikyti natūralią makšties mikrofloros pusiausvyrą.

            Pieno rūgštis drauge su antimikrobiniu aktyvumu pasižyminčia boro rūgštimi sukuria ir palaiko natūralią rūgštinę makšties terpę, kuri neleidžia įsivyrauti sąlyginai patogeninėms gramteigiamos ir gramneigiamos bakterijoms, anaerobiniams mikrobams, makšties mikoplazmoms ir grybeliams. Tuo pačiu metu sudaroma palanki rūgštinė terpė laktobakterijų augimui ir dauginimuisi. Arbatmedžio aliejus nuo seno garsėja savo antiseptinėmis, baktericidinėmis ir fungicidinėmis savybėmis, ir drauge su antibakteriniu ir priešgrybeliniu aktyvumu pasižyminčia boro rūgštimi bei gliceritino rūgštimi aktyviai kovoja su patogeniniais mikroorganizmais, suardžiusiais makšties mikrofloros pusausvyrą.

            Nemažiau svarbus Lotamile boric komponentas – polikarbofilas, kuris dėl savo savybės sudaryti patvarų ryšį su makšties gleivine padeda makštyje ilgiau išsilaikyti aktyviesiems šių ovulių ingredientams: netgi ryte moteriai atsikėlus iš patalo aktyvūs ovulės komponentai lieka makštyje per dieną. Todėl kai gydomos nespecifinės makšties infekcijos, taip pat siekiant išvengti patogeninių mikrobų įsigalėjimo natūraliojoje makšties mikrofloroje pakanka 5-7 dienų kurso, nakčiai vieną Lotamile boric ovulę įvedant giliai į makštį.

            Besilaukiančios ir krūtimi mažylį maitinančios moterys dėl Lotamile boric naudojimo turėtų pasitarti su savo gydytoju.   

Lotamile

hialuronic

makšties ovulės N5

Lotamile

boric

makšties ovulės N5

Lotamile

prausiklis

250 ml

Atsiliepimai

Vartojusių Lotamile® produktus atsiliepimai

Edita

Lotamile prausiklis


Lotamile prausiklį malonu naudoti, jis švelnus, bekvapis, o gaivos pojūtis išlieka iki vakaro, todėl be jo neįsivaizduoju savo dušo ritualo


Lina

Lotamile boric


Lotamile Boric žvakutės lyg šilkas, labai lengvai įsideda. Pats didžiausias jų privalumas, kad priešingai nei kitos žvakutės jos visiškai neišbėga. Be to, vienos pakuotės pilnai užtenka, kad atsiradę nemalonūs pojūčiai išnyktų ilgam.

Julija

Lotamile hialuronic


Maloniai nustebino Lotamile žvakučių konsistencija. Skirtingai negu visos iki tol mano bandytos žvakutės, šitos neišbėga, neiškrenta gabalais ar kitaip neišbyra.

VISI ATSILIEPIMAI

Kur įsigyti

Lotamile® produktų teiraukitės visose vaistinėse.


Turite klausimų?